Muhtemelen insanın en çok zorlandığı şeylerden biri de kendisini anlatmasıdır. Bu sayfanın uzun süre boş kalma sebebi de aslında tam olarak budur. Şimdi elimden ve dilimden geldiğince size kendimi anlatayım.

08 Ocak 1987 tarihinde Karabük’te karlı bir kış akşamı, benim için -ve birçok yazılımcı için- hayatımın en önemli cümlelerinden biri olan “Hello World” vuku bulmuştur :) Ailemin en büyük çocuğu ve 2 kardeş abisiyim.

69760_514456208567045_1560845042_n

İlköğretimi ve liseyi doğup büyüdüğüm şehir olan Karabük’te tamamladım. Yazılımla beraberliğimizin başlangıcı, sınavla yerleştiğim, ilk zamanlarda gitmek istememe rağmen sonrasında 3.lük ile bitirdiğim Anadolu Meslek Lisesi – Bilgisayar Bölümü’ne dayanır. O yıllarda kat sayı durumundan dolayı ben de, her meslek lisesi öğrencisi gibi, istediğim bölüme gidemedim. Hayallerimdeki meslek olan Bilgisayar Mühendisliği için de farklı çıkış yolları aramaya başladım.

Bu sebeple 2 yıl önlisans eğitimi (Balıkesir Üniversitesi – Bilgisayar Programcılığı) ve sonucunda DGS(Dikey Geçiş Sınavı), tamamen hayalim için tasarlanmış bir plandı ve tıkır tıkır işledi. Hayatımı değiştiren tarihlerden biri olan 08.08.08, hayalime ve mesleğime ne kadar yakın olduğumu öğrendiğim güne, yani DGS sonucunun açıklandığı güne denk gelmektedir (Sakarya Üniversitesi – Bilgisayar Mühendisliği).

Lisans öğrenimi sürecinde, Sakarya Üniversitesi Teknokent’te ve üniversitenin Yazılım Geliştirme Departmanı’nda yarı zamanlı, Junior Software Developer olarak çalıştım.

2011 yılında mezuniyet sonrası, profesyonel iş hayatına adımımı atmış oldum.

Lise yıllarında Pascal ile başladığım yazılım geliştirme maceram, sonrasında değişen ve gelişen teknoloji ile şu anda yerini Microsoft Teknolojileri’ne bırakmış durumda ve .Net Framework üzerine yazılım geliştirmeye devam etmekteyim. Daha detaylı özgeçmiş’ime buradan ulaşabilirsiniz.

Neden blog yazıyorum ?

Şimdi “Bilgi paylaşıldıkça çoğalır.” gibi beylik laflar etmeye gerek yok bence, ama naçizane biriktirdiğim tecrübeleri, hem kendi gelişimimi gözlemleyebilmek, hem de başka arkadaşlara gerektiğinde aktarmak adına blog yazmaya başladım.

Yazılım dışında ne yapıyorum ?

Koşuyorum, zaman mekan gözetmeden, ayaklarımla uçuyorum. Koşmak, bu dünyada kendim için yaptığım en büyük iyiliklerden birtanesi, aynı zamanda bir tutku ve eğlence benim için.

1459310_703996406279690_802786357_n

Ayrıca hayvanları çok seviyorum.Onlarında hayatımızda var olduğunu insanlara anlatmak ve farkındalık kazandırmak amacıyla da küçük bir web projesi hazırladım.Patikondu (isim telifi bana aittir) hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsin.

10518641_842595025753160_576396584574161778_n

 

1488131_716678391678158_1368766313_n

Beni yalnızca ben anlatsam olmaz, peki beni tanıyanlar anlatsa ?

Yazının başında da dediğim gibi, en zor şeylerden biri, insanın kendini anlatması. Ben de arkadaşlarıma, beni tanımayanlara, “Ümit’i 5 kelimeyle tarif eder misiniz?” dedim.

Bakalım neler söylemişler;

“Pratik ve analitik zekaya sahip, duygusal, sorumluluk sahibi, aidiyet duygusu ve konsantrasyonu yüksek, çözüm odaklı, anlayışlı, uyum sorunu olmayan, sıcakkanlı, pozitif, eğlenceli, espirili, geyik, detaycı, yardımsever, düşünceli, coşkulu, candan, deli, sevimli, sportif, romantik, düzenli, eğlenceli, gerçek dost, zeki, iyimser, dürüst, güvenilir, optimist, hayvansever,humanist, yeniliklere açık, azimli, ısrarcı, sadık, saygılı, sosyal, sevecan, arkadaş canlısı, konuşmayı seven, sırdaş, güçlü, çalışkan, hoşsohbet, duyarlı, centilmen, iyi bir dinleyici, …”

Bana ulaşmak istersen, sitenin sağında sosyal medya hesaplarımın linklerine ulaşabilirsin.

Ya da iletişim formundan mesajını bırakabilirsin.

 Onu da istemezsen umtuzn@gmail.com adresine mail atabilirsin :)

 

Tanıştığımıza memnun oldum :)

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>